Pozapłacowe świadczenia pracownicze

Opublikowany 2014/11/17

Pozapłacowe świadczenia pracownicze zwane również "benefitami" są jednym z dostępnych pracodawcy narzędzi, pomagających zdobyć i utrzymać pracownika. Dobrze dobrane świadczenia pozapłacowe służą motywowaniu zespołu oraz poszczególnych pracowników, wzmacniają dyscyplinę pracy i wysoką wydajność. Dziś już nie są to "standardowe" bony na zakupy lub służbowe telefony komórkowe. Obecnie pracodawcy oferują m. in.: samochód służbowy do wykorzystania także w celach prywatnych, laptop, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne lub fundusze emerytalne, karnety do centrów fitness itd.

Dodatkowe świadczenia są dziś powszechne w większości średnich i dużych przedsiębiorstw prywatnych, coraz częściej stają się ważnym elementem nowoczesnej polityki kadrowej i zarządzania zasobami ludzkimi.  Firmy z podobnych branż, często konkurują o pracowników właśnie różnicą w świadczeniach dodatkowych, gdyż nie mogą - bez uszczerbku dla swojej konkurencyjności na rynku – podwyższać wynagrodzeń.

Przy konstruowaniu systemu pozapłacowych czynników motywacyjnych dla zespołu pracowników nie można zapomnieć o tym, iż nie ma jednej, uniwersalnej recepty, odpowiadającej na oczekiwania wszystkich pracowników.  Dla każdego z nas „motywatorem” może być inny czynnik – dla jednych będą to finanse, dla innych np. tytuł „pracownik miesiąca”, trzecia grupa nie wyobraża sobie życia bez samochodu służbowego,  dlatego każdorazowo dobór  narzędzi motywacji powinien być poprzedzony identyfikacją potrzeb zespołu.  Nie zawsze bowiem nowoczesne trendy zarządzania zasobami ludzkimi sprawdzą się w naszej branży bądź zakładzie.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Czym jest e-learning?

Opublikowany 2014/11/12

E-learning - to wygodna forma nauki polegająca na udostępnianiu materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej przez Internet. Kursy e-learningowe opracowywane są
w specjalny sposób (umożliwiający samodzielną pracę) i przesyłane mailem. Ich zaletą jest możliwość uczenia się w wybranym przez siebie tempie oraz czasie, a także niższa cena.

Dlaczego warto wybrać kursy e-learningowe zamiast tradycyjnego szkolenia?

- Wygoda. Nauka odbywa się w domu, w komfortowych warunkach, w wybranych przez klienta porach. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, ani dopasowywać się do terminu odpowiadającego reszcie grupy. Pracujecie Państwo wtedy, kiedy macie na to ochotę
i czas.

- Przyjemność. Materiały do naszych kursów e-learningowe przygotowywane są w formie przyjaznej dla uczącego się, z dużą ilością elementów graficznych. Są znacznie ciekawsze niż tradycyjne prezentacje lub wykłady na szkoleniu stacjonarnym.

- Oszczędność. Kursy internetowe są znacznie tańsze niż tradycyjne szkolenia (nie trzeba wynajmować sali, zapewniać cateringu, itp.). Dzięki temu za zdobycie tej samej wiedzy można zapłacić mniej.

- Lepsze wykorzystanie czasu. Forma e-learningowa pozwala pracować w dogodnym momencie, w wybranych odstępach czasu. Można szkolić się w pociągu podczas podróży służbowych lub w domowym zaciszu, o dowolnej porze dnia i nocy. Wystarczy dostęp do Internetu i adres e-mail.

- Efektywność. Komfortowe warunki nauki i ciekawe materiały sprawiają, że wiedza zdobywana jest szybko, bezstresowo i na długo pozostaje w głowach.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »